Akcesoria dla psów

Posiadając ruchliwego psa, oczywistością staje się spędzanie z nim czasu na zabawie. Mogą nią być długie spacery, rzucanie patyków czy też używanie konkretnych, przeznaczonych ku temu odpowiednich przyrządów. Także wszelkie aktywności wymagają użycia pewnych sprzętów. Na rynku znaleźć można liczne akcesoria dla psów, wśród których łatwo znaleźć odpowiednie dla swojego czworonoga.

Od pierwszego dnia

Kiedy w domu pojawia się pies, poza radością związaną z jego obecnością pojawia się również troska i opieka, którą należy go otoczyć. Nie ma wątpliwości, iż zwierzę potrzebuje miejsce, w którym będzie mogło spać – dlatego też ważne jest przygotowanie dla niego odpowiedniej maty lub kojca. Od samego początku potrzebne są również miski, w których otrzymywać będzie karmę oraz wodę lub mleko – w zależności od wieku psa.

Jeżeli chodzi o te przybory, można znaleźć dostosowane do wielkości psa, z odpowiednich materiałów, które nie będą podrażniać jego skóry ani nie staną się celem zębów zwierzęcia. Wśród misek najlepiej jest zdecydować się na takie, które również przetrwają próby gryzienia – polecane są miski metalowe. Także wybór karmy powinien być uzależniony od wagi i wieku psa.

Dla komfortu podczas spaceru

Pierwszymi dodatkami dla psa, na jakie warto zwrócić uwagę, to te, które są niezbędne podczas nawet najkrótszej przechadzki. Są one potrzebne od pierwszego dnia, kiedy zwierzak jest gotowy, by udać się na spacer. Odpowiednie szelki muszą być dopasowane do budowy psa – te różnią się bowiem w zależności od wielkości czworonoga – jak też smycz powinna być na tyle długa i rozciągliwa, by umożliwić ruch, a jednocześnie utrzymać przy nodze na wypadek spotkania innego psa.

Coraz częstszym wyborem – głównie w przypadku małych ras psów, ale nie tylko – jest w okresie jesienno-zimowym zaopatrywanie się w ubranka z otworami na łapy, które pozwalają zwierzęciu zachować więcej ciepła podczas przechadzki, chronią też przed deszczem czy niespodziewanymi opadami deszczu.

Akcesoria dla rozpoznania

Wśród akcesoriów, jakie można zakupić dla swojego psa, znajdują się również te, który pomogą w jego rozpoznaniu czy odnalezieniu – obroże. Cieńsze lub grubsze, ciemne lub w jasnym kolorze, z zawieszką z grawerunkiem lub też z miejscem na kartkę z telefonem właściciela w razie zguby – wiele modeli i rodzajów sprawia, że znaleźć można tę, która będzie pasowała do psa, jak też odpowie na oczekiwania jego właściciela.

W okresie jesieni i zimy, kiedy zdecydowanie szybciej robi się ciemno, zaobserwować można wiele psów na spacerach, których obroże i smycze wyposażone są w kolorowe światła LED, które sprawiają, że zwierzę staje się widoczne lub też łatwo można zorientować się w tym, gdzie pies się podziewa. Dzięki temu dochodzi do mniejszej liczby niespodziewanych wypadków wynikających z niezauważenia czworonoga.

Dla przyjemnej zabawy w każdych warunkach

Wśród przyrządów, które warto mieć jako wyposażenie dla psa, nie powinno zabraknąć zabawek, z których będzie mógł korzystać, kiedy najdzie go ochota na pewne harce. Gadżety, jakie można znaleźć w sklepach zoologicznych czy na odpowiednim dziale w dużym supermarkecie, to między innymi wszelkiego rodzaju gryzaki, przyrządy służące do aportowania czy nawet specjalistyczne, które pomagają w trakcie szkolenia czworonoga. Dzięki temu można spośród nich dobrać odpowiednie dla bardzo ruchliwego zwierzęcia, jak i spokojniejszego, który nie musi podczas zabawy być otoczony wieloma bodźcami.

Na to trzeba zwrócić uwagę

Bardzo duża różnorodność akcesoriów dla psów pozwala na wybór idealnego dla czworonoga, jednak podczas podejmowania decyzji należy nie tylko sugerować się przeznaczeniem danego przyrządu, ale wziąć pod uwagę również materiał, z którego został wyprodukowany. Dana zabawka czy akcesorium powinno mieć odpowiednie atesty oraz nie być toksyczne. Także jakość wykonania ma znaczenie, bowiem odpowiada ona za żywotność danego sprzętu.